Warpaint

147

Kadınların ellerini attıkları işlerde ne kadar mükemmel şeyler ortaya çıkarabildiklerini görünce kendimi çok garip hissediyorum. Ayrıntılar ve ince zevkler konusunda açık ara erkeklerden önde olduklarını kabul etmek zorundayız. İyi ki de öyleler…

Warpaint kadınlardan kurulu bir müzik grubu. Dört kişiler ve gerçekten çok iyi müzik yapıyorlar.

Warpaint… Savaş boyası demek.

Dahice seçilmiş bir isim, eğer grubun kadınlardan kurulu olduğunu bilirseniz üzerinde birazcık düşünmeye zorluyor insanı.

Müzikleri hipnotize edici, dinledikçe saplanıyorsunuz. Rüyalarımızda bazen kaçmak isteriz ama kımıldayamayız ya! Müzikleri öyle esir alıyor işte. Aynı zamanda dinlendirici, ister istemez bir meditasyon havasına, dinginliğe giriyorsunuz.

Bu hanımlar ilk single’larını ve sonrasında albümlerini 2010 yalında çıkarmışlar. İlk albümlerinin adı “The Fool” . Son albümleri ise “Heads Up”, çıkış tarihi 2016.

Tüm parçalar birbirinden güzel olsa da “so good”, “disco/very”, “love is to die” gibi parçalar aradan sıyrılmayı başarıyor.

Bu grubu bu kadar çekici yapan şey ne acaba diye düşünüyorum… Besteler harika tamam, hanımların sesleri de harika.

Düşünüp dururken karar veriyorum birden! Bass partileri, evet evet kesinlikle bass gitar partileri gruba o farklı havasını veriyor olmalı. Peki ya davullar, haksızlık mı yapıyorum ne!

Sonra birden karar değiştiriyorum, asıl büyüleyici olan şey şarkıları söyleyiş tarzları olmalı…

En sonunda yorulup akışına bırakıyorum… En güzeli düşünmeden, analiz yapmadan uykuya dalar gibi Warpaint’in büyüsüne kapılmak.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen buraya adınızı yazın.